Rozpoczęcie sprzedaży w internecie bardzo często w pierwszej kolejności wiąże się z uruchomieniem sklepu internetowego z oferowanymi przez firmę produktami. Z moich doświadczeń oraz rozmów z uczestnikami moich szkoleń wiem, jak ogromne często jest to wyzwanie zwłaszcza dla osób, które z tematem nie są w żadnym stopniu zapoznane.

Dlatego specjalnie z myślą o osobach, które poważnie myślą o rozwinięciu biznesu online przygotowałam konkretny i praktyczny poradnik, pozwalający na przejście przez ten proces krok po kroku. I absolutnie nie chodzi tutaj jedynie o wybór oprogramowania czy szaty graficznej, bo to są jedynie elementy składające się na zwartą całość. Sukces jest często efektem wielu innych działań, w tym także tych, które najczęściej są pomijane, czyli poznania rynku, grupy docelowej i ustalenia strategii. A przecież sklep internetowy to dla firmy nic innego, jak nowe przedsięwzięcie, projekt, który dobrze zaplanowany może przekuć się w całkiem zyskowną inwestycję.

Poradnik składa się z 10 modułów – kroków, jakie po kolei warto postawić na drodze do otworzenia pierwszego e-sklepu. Zawiera zarówno wiedzę wynikającą z praktyki i wskazówki co i jak należy zrobić, a także ćwiczenia do wykonania. Ćwiczenia mają często postać arkuszy do wydrukowania, gorąco zachęcam Cię do zatrzymania się przy nich na chwilę i pisemnego uzupełnienia. Tylko wtedy mają sens :)

 

Poradnik – Sklep internetowy krok po kroku:

Krok 1 – Poznaj swój rynek

Krok 2 – Ustal strategię działania

Krok 3 – Wybierz nazwę dla sklepu

Krok 4 – Wybierz odpowiednie oprogramowanie i szatę graficzną

Krok 5 – Podpisz niezbędne umowy i dopełnij wymaganych prawnie formalności

Krok 6 – Zadbaj o statystyki

Krok 7 – Stwórz strony informacyjne

Krok 8 – Wprowadź produkty

Krok 9 – Przetestuj sklep

Krok 10 – Przeprowadź pierwsze działania marketingowe